• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     27.08.2021

      

     Harmonogram:

     Budynek B:

     Kl. IA i IB godz. 10.00 sala gimnastyczna, po apelu klasy I udają się do sal lekcyjnych 

     IA - s. 30

     IB - s. 31

     IIA - 09.00 s. 39

     IIB - 09.30 s. 39 

     IIIA - 09.00 s. 31 

     IIIB - 09.30 s. 31

     IVA - 09.00 s. 06

     IVB - 09.30 s. 37

     VA - 09.00 s. 44

     VB - 09.00 s.07

     Budynek A:

     VIA - 09.30 s.10

     VIIA - 09.30 s.16

     VIIB - 09.30 s.19

     VIIC - 09.00 s.18

     VIID - 09.30 s. 8

     VIIIA - 09.00 s.25

     VIIIB - 09.00 s.15

     VIIIC - 09.00 s. 24

      

      

      

      

    • Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

     09.07.2021

     Zapraszamy nowych przedszkolaków na zajęcia adaptacyjne

      

     Szanowni Rodzice,

     serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2021r. rozpoczną edukację przedszkolną na zajęcia adaptacyjne w dniach 30-31 sierpnia w godzinach 09.00-11.00.

     Zajęcia w każdej grupie prowadzą panie nauczycielki, które już dziś czekają by poznać każdego z Was. 

     Przyjazna atmosfera, ciepły i radosny klimat zabaw integracyjnych ułatwi przyszłym przedszkolakom spokojną adaptację, poznanie towarzyszy zabaw oraz zaprzyjaźnienie się z paniami. Do zobaczenia 😊

      

     Rady na okres adaptacji:

     •  Nie stresuj się. Twoje uczucia szybko zostaną odczytane przez dziecko. Jeśli nie panujesz nad tym, wyślij na zajęcia adaptacyjne malucha z babcią, ciocią lub inną zaprzyjaźnioną osobą.
     • Zachęcaj malucha do brania udziału w zajęciach.
     • Po zajęciach w przedszkolu bawcie się podobnie w domu: układajcie klocki, lepcie z plasteliny, malujcie.
     • Jeśli maluch nie chce opowiadać o przedszkolu, nie wypytuj. Nic na siłę. Dziecko z czasem samo się otworzy.
     • Zaufaj nauczycielce. Słuchaj, co mówi i współpracuj. W ten sposób okres adaptacyjny minie w dobrej atmosferze.
     • Na początku, jeśli masz taką możliwość skróć czas pobytu dziecka w przedszkolu, zabieraj go trochę wcześniej, np. po obiedzie i stopniowo wydłużaj pobyt dziecka, a po przyjściu po nie, witaj je z uśmiechem.
     • Można spróbować dziecko przyprowadzać wcześniej do przedszkola, kiedy jest mało dzieci, żeby miało czas poznać miejsce, ale również żeby nauczyciel mógł mu poświęcić więcej uwagi.
     • Dziecko powinno wiedzieć, że chodzenie do przedszkola nie jest pewną formą atrakcji, ale codziennością. Trzeba zachować w tym temacie stanowczość i konsekwencję. Jeśli maluch wyczuje wahanie, na pewno szybko to wykorzysta i będzie próbować postawić na swoim, co często oznacza pozostanie w domu.
     • Istotne jest również, żeby  nie dopuścić do sytuacji, szczególnie w tych pierwszych dniach, kiedy to dziecko w przedszkolu zostanie, jako jedyne, bo inne dzieci pójdą już do domu. Taka sytuacja rodzi w dzieciach lęk, że rodzic o nich zapomniał i już nie przyjdzie. Konkretnie umów się z dzieckiem, kiedy po nie przyjdziesz. Ważne, żeby dotrzymywać umowy.
     • Jeśli pojawią się wątpliwości, porozmawiaj z nauczycielką. Jednak najlepiej nie przy dziecku.
     • Często przytulaj dziecko, rozmawiaj, obdarzaj uwagą, bądź blisko i wykaż zrozumienie.

     Tego nie należy robić. Unikaj błędów!

     Niektóre Twoje zachowania, choć intuicyjne i wynikające z dobrej woli, mogą zaburzyć proces adaptacji albo nawet zniszczyć to, co udało się osiągnąć do tej pory. O to, czego nie powinnaś robić.

     • Nie znikaj bez pożegnania. Twoje dziecko może odnieść wrażenie, że je porzuciłaś!
     • Nie zaglądaj do sali po pożegnaniu. W ten sposób tylko utrudnisz dziecku rozpoczęcie dnia. Może się nawet zdarzyć, że pożegnanie było całkiem spokojne, ale poprzez taki Twój mały gest dziecko nagle zacznie płakać.
     • Nie kłam (,,będę w szatni", ,,wychodzę tylko na chwilkę"). Dziecko przestanie ci ufać i wszystko stanie się jeszcze trudniejsze.
     • Nie ulegaj, gdy dziecko płacze. Jeśli zmienisz zdanie i powiesz ,,No dobrze, masz dziś gorszy dzień, wracamy" - to uwierz, Twoja pociecha nie odbierze tego jako wyjątek. Raczej zrozumie, że jednak jest inna opcja, więc warto płakać, nawet bardzo długo.
     • Nie nagradzaj i nie przekupuj. Nie tędy droga. Jeśli malec chwali się, że nie płakał, powiedz lepiej - ,,Brawo, kochanie! Przedszkole tak naprawdę jest miłe, prawda?"
     • Nie zawstydzaj i nie porównuj. To jest Twoje dziecko, które jest wyjątkowe. Nie porównuj do Zuzi, Pawełka albo Zosi - ono nie poczuje się przez to zmobilizowane, ale raczej upokorzone. Nie mów też ,,Taka duża dziewczynka, a płacze" i nie pozwalaj innym na zawstydzanie Twojego dziecka.

     Jeśli tylko będzie trzymać się tych reguł, proces adaptacji nie powinien trwać dłużej, niż kilka tygodni. I potem jedyne, co zobaczycie, to radosne dziecko, które szybko daje buziaka, bo koniecznie musi biec do swoich kolegów. 

    • Świadczenie z programu "Dobry Start"

     02.07.2021

     Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Świadczenie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy.

     Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.

     Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

     Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

     Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

     Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Jeśli ktoś jeszcze nie ma rachunku, a chce wnioskować o tzw. 300 plus, powinien go założyć.

     Infolinia w Oddziale w Szczecinie dla programu Dobry start 300+: 91 459 65 33  lub 91 81 01 531   

    • Dzień ojca w świetlicy szkolnej

     24.06.2021

     Tata to bohater domu

     Wszystko umie on naprawić

     Nie poskarży się nikomu

     Sam z awarią się rozprawi

     Sklei kubek, zszyje buty,

     Da zabawce życie nowe

     I uszczelni kran zepsuty...

     Skręci, złoży... i gotowe!

     Niech nasz Tata - rączka złota

     Sił ma mnóstwo i zręczności!

     Niech się trzyma go ochota

     I entuzjazm w szczególności!

     Żyj nam Tato długie lata

     Bądź radosny i szczęśliwy

     Bo wspaniały z Ciebie TATA - 

     Zuch! Bohater nasz prawdziwy!!

    • Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

     21.06.2021

     PODRĘCZNIKI:

     Wielka Przygoda wydawnictwa Nowa Era jest darmowym podręcznikiem dla pierwszoklasistów

     W edukacji wczesnoszkolnej warunkiem postępów w nauce jest odpowiedni rozwój emocjonalno-społeczny dziecka i jego motywacja. Chodzi o to, by dziecko chciało pracować i podejmować wyzwania.

     Seria Wielka Przygoda to rozwiązania dostosowane do potrzeb współczesnego ucznia i oczekiwań nauczyciela – progresywna struktura, angażująca matematyka i walory literackie tekstów pomogą skutecznie przygotować uczniów do wyzwań w klasie 4. Zastosowane zostały praktyczne i ciekawe rozwiązania w podręcznikach oraz wsparcie w obudowie dydaktycznej. Materiał zawarty w podręcznikach umożliwia uczniom budowanie własnej wiedzy poprzez zdobywanie nowych doświadczeń, okazje do stawiania hipotez czy możliwość dociekania.

     • Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności: czytanie sylab oraz wyrazów, czytanie prostego tekstu z poznanych liter z kolorystycznym podziałem na sylaby, czytanie trudniejszego tekstu z poznanych liter oraz czytanie tekstu z literami jeszcze niewprowadzonymi.
     • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.
     • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.
     • Stopniowo i okazjonalnie wprowadza ucznia w świat nauki o języku.  
     • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
     • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.
     • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – W świecie przyrodyW laboratoriumŚwiat jest ciekawy!
     • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.
     • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.
     • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.
     • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.
     • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
     • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”.
     • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

      

     Podręcznik zintegrowany Wielka Przygoda

      

     Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych  „Wielka Przygoda” wyd. Nowa Era uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece i otrzymają je po 1 września 2021r. Otrzymane podręczniki trzeba będzie obłożyć w przeźroczystą okładkę (bez taśmy klejącej) oraz podpisać. Po realizacji materiału zawartego w podręcznikach zwracamy książki do biblioteki szkolnej.

     PRZYBORY:

     • piórnik: 2 miękkie ołówki, kredki ołówkowe, kredki bambino, klej w sztyfcie – 4 szt. (np: Magic, Profice, Glue Stick), nożyczki o zaokrąglonych ”bezpiecznych końcach”, linijka max. 15 cm, temperówka, dobrej jakości gumka do ścierania.
     • teczka na gumkę A4
     • zeszyt w kratkę ok. 4 szt.

     Ponadto:

     • strój gimnastyczny: biała koszulka bez nadruków, sportowe krótkie spodenki, obuwie sportowe typu „halówki” (najlepiej wiązane, dobrze trzymające stopę na białej lub jasnej podeszwie);
     • obuwie zamienne, worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe). 

     Uwaga! Koszulki, spodenki, buty i worki  powinny być podpisane.

     ŚWIETLICA SZKOLNA

     • Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7.00 – 17.00.
     • Świetlica jest przeznaczona w pierwszej kolejności dla dzieci rodziców pracujących. W świetlicy mogą przebywać dzieci oczekujące na obiady oraz na inne zajęcia dodatkowe.
     • Rodzice odbierają dzieci za pomocą interkomu ze świetlicy szkolnej. Odbierać dzieci mogą również inne osoby wskazane na piśmie (w karcie zapisu, w zeszycie informacji lub na dodatkowej kartce). Dziecko może samo wracać do domu za zgodą rodziców (taka zgoda powinna być wyrażona w karcie zapisu).
     • Wychowawcy powinni być poinformowani o każdej zmianie w odbiorze dziecka.
     • Świetlica pracuje według tygodniowych tematów, opracowanych przez wychowawców (jest to zgodne z porami roku oraz przypadającymi świętami).
     • W świetlicy organizowane są różne konkursy. Kiedy jest sprzyjająca pogoda dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.
    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     17.06.2021

     dnia 25 czerwca 2021r. wg harmonogramu

      

     Klasa IIIA godz. 09.00 sala 30 bud. B

     Klasa IIIB godz.10.30 sala 30 bud. B

     Klasa IIA godz. 09.00 sala 31 bud. B

     Klasa IIB godz. 10.00 sala 31 bud. B

     Klasa IA godz. 09.00 sala 39 bud. B

     Klasa IB godz. 10.00 sala 39 bud. B

      

     Klasa VIIIA i VIIIB godz. 11.00 sala gimnastyczna

     Klasa VIIA godz. 09.30 sala 25 bud. A

     Klasa VIIB godz. 09.30 sala 15 bud. A

     Klasa VIIC godz. 09.30 sala 24 bud. A

     Klasa VI A godz. 09.00 sala 16 bud.A

     Klasa VIB godz. 09.00 sala 18 bud. A

     Klasa VIC godz. 09.00 sala 08 bud. A

     Klasa VID godz. 09.00 sala 06 bud. B

     Klasa VA godz. 09.00 sala 37 bud. B

     Klasa IVA godz. 10.00 sala 44 bud. B

     Klasa IVB godz. 10.00 sala 07 bud. B

    • Szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci od lat 12

     07.06.2021

     Szanowni Państwo,

     Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. 

     7 czerwca zostaną wystawione e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Zasady zapisywania 12-latków i starszych dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19 będą takie same jak zasady zapisywania 16-latków. Rodzice będą więc mogli zapisywać dzieci na szczepienia na wszystkie dostępne dotąd sposoby:

     • telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989
     • wysyłając SMS-a na numer 880 333 333
     • poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta
     • w punkcie szczepień.
    • Lekcja o pszczołach

     01.06.2021

     Nowa galeria Lekcja o pszczołach została dodana do albumu fotograficznego

     W naszym przedszkolu gościliśmy pana, który jest zawodowym żołnierzem, a w czasie wolnym zajmuje się pszczołami. Przybliżył przedszkolakom, na czym polega praca w wojsku, a następnie opowiedział dzieciom , czym na co dzień zajmują się pracowite pszczoły. Dzieci razem z panem pszczelarzem odkrywały tajemnice kryjące się w ulu, na kwietnej łące i w niebieskich przestworzach. Zobaczyły prawdziwe pszczoły, powąchały naturalny pszczeli wosk i przymierzyły specjalny pszczelarski strój.

    • Płatność za obiady w miesiącu Czerwiec 2021 r.

     28.05.2021

     Płatność za obiady w miesiącu

     Czerwiec 2021 r.

     Opłata za obiady:

     16 dni x 5,00 = 80,00 zł

      DZIEŃ 4 CZERWCA JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

     NIE WLICZONE W ODPŁATNOŚĆ

     Obiady wydawane będą od dnia 01.06.br. do 24.06.2021r. (wtorku)

     PROSZĘ O ODLICZENIE NADPŁAT RODZICÓW UCZNIÓW

      KLAS I,II,III,IV, (ODPISY ZA DNI 25,26,27 MAJA br. )

     PRZYPOMINAM :

     Zgłaszanie nieobecności dzieci na obiadach leży po stronie rodziców

     Zapłaty przelewem należy dokonać do dnia 02 CZERWCA 2021r.

     obiady będą wydawane tylko osoba za które będzie opłacone

     Nr konta: 80 1020 4795 0000 9302 0278 5236

     W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.

    • Bieg po zdrowie

     20.05.2021

     Bieg po zdrowie to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

     19 maja uczniowie naszej szkoły z klasy IVa wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego ,,Bieg po zdrowie. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz zapobieganie zjawisku sięgania po papierosy przez młodych  ludzi.

     Koordynator Promocji Zdrowia Sp3

    • BUDUJEMY DOSTĘPNOŚĆ!

     18.05.2021

     “Budujemy Dostępność” to społeczna akcja przekształcania miasta w miejsce bardziej przyjazne dla osób poruszających się na wózkach. Celem zainicjowanego przez nas działania jest budowa i instalacja podjazdów (ramp) niwelujących bariery architektoniczne w oparciu o współpracę i integrację społeczności lokalnej. Zainspirowani konstrukcjami tworzonymi przez Ritę Ebel (Die LEGO Oma) i współpracując z ekspertami ds. dostępności projektujemy i tworzymy rampy zbudowane z klocków. Znamy siłę współdziałania oraz podzielamy filozofię “zero waste” i praktykę ”reuse”, dlatego akcję opieramy na podejściu ekologicznym i kooperacji społeczności lokalnej. W warsztatach Kooperatywy nadajemy drugie życie nieużywanym już klockom wspierając osoby z niepełnosprawnością. Robisz wiosenne porządki? Przerzucasz pudło klocków z miejsca na miejsce? Daj im nowe życie! Przekaż je do Kooperatywy Łaźnia.

     KAŻDY KLOCEK JEST NA WAGĘ ZŁOTA!

     FB: https://www.facebook.com/BudujemyDostepnosc

     KIM JESTEŚMY?

     Organizatorem i koordynatorem akcji jest Kooperatywa Łaźnia, którą współtworzą trzy zachodniopomorskie organizacje pozarządowe:

     · Fundacja Pod Aniołem,

     · ,,4C Centrum Ekonomii Społecznej” sp. z o.o. (non-profit),

     · 4coop sp. z o.o. (non profit)

     prowadzące działalność reintegracyjną i społeczną ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia Osób z niepełnosprawnościami. Partnerem akcji “Budujemy Dostępność” jest Fundacja Velo Horyzonty Możliwości dbająca o jak najlepsze dostosowanie tworzonych ramp do rzeczywistych potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Dla nas “Budujemy Dostępność” to gra zespołowa, dlatego liczymy na szerokie wsparcie i współdziałanie!

     Klocki można dostarczać do Urzędu Miasta Szczecin (kontakt poniżej) do pokoju 150 H (gdy uzbiera się ich większa ilość przekażę je do Kooperatywy Łaźnia) lub bezpośrednio do:

     Kooperatywa Łaźnia

     ul. Koński Kierat 14-15, I piętro, 70-563 Szczecin.

     e-mail: budujemydostepnosc@laznia.org

     FB: https://www.facebook.com/BudujemyDostepnosc

    • HARMONOGRAM POWROTU DO SZKOŁY

     14.05.2021

     Szanowni Państwo,

     poniżej przedstawiam harmonogram powrotu uczniów do nauki stacjonarnej w naszej szkole:
     17.05.2021r. - 21.05.2021r.
     Do szkoły przychodzą klasy 4 i 7
     Budynek A -    7A - s. 25
                            7B - s. 15
                            7C - s. 24
     Budynek B -    4A - s. 44
                            4B - s. 07
     Klasy 5, 6 i 8 pracują w trybie zdalnym
     24.05.2021r.  do szkoły przychodzą klasy 5A i 6A,B,C,D
     Budynek A -    6A s. 15
                            6B - s. 25
                            6C - s. 24
                            6D - s. 16
     Budynek B - 5A - s. 44
     Klasy 4, 7 i 8  pracują w trybie zdalnym
     28. 05.2021r. do szkoły przychodzą klasy 5A, 6, i 8
     Budynek A -    6A - s. 15
                            6B - s. 25
                            6C - s. 24
                            6D - s. 16
                            8A - s. 19
                            8B - s. 10
     Budynek B - 5A - s. 44
     Klasy 4, 7  pracują w trybie zdalnym

     Przypominamy, że 25.05.21; 26.05.21; 27.05.21 to dni wolne od zajęć dydaktycznych.  
     W tych dniach uczniowie klas 8 przystąpią do EGZAMINU ÓSMOKLASISTY.
     Świetlica czynna od 7 -17.

     PROCEDURY ZAPEWNIANIA BEZPIECZENSTWA-COVID-19 Aktualizacja

    • Półkolonie letnie 28.06.2021r.-09.07.2021r.

     13.05.2021

     Zapraszamy Was do zapoznania się z tegoroczną ofertą półkolonii letnich, które odbędą się w terminie 28.06-09.07.2021r. na terenie naszej szkooły.

     1, Teatr ,,Grawitacje" (na terenie szkoły)

     2. Wycieczka autokrowa do ,,Krzywego Lasu"

     3. Wycieczka do Folwarku Podkowa w Przęsocinie

     4. Wycieczka autokarowa do Bobolina ,,Alpakowy Gaj"

     5. Wycieczki piesze

     6. Piknik z pizzą

     7. Dyskoteka w szkole

     8. Konkurs ,,Mam Talent"

     9. Gry i zabawy sportowe

     10. Konkursy, rebusy, łamigłówki

     11. Zajęcia kreatywne

     12. Zajęcia integracyjne, relaksacyjnej, socjoterapeutyczne

     13. Niespodzianka*.

     Koszt całkowity z wyżywieniem (śniadania+obiady) za cały turnus wynosi 320 zł od ucznia. Zgłoszenia przyjmujemy w świetlicy szkolnej do 1 czerwca 2021r. 

     *Program organizacji półkoloni letnich może ulec zmianie ze względu na okoliczności związane z COVID-19.

    • Płatność za obiady

     13.05.2021

     Płatność za obiady w miesiącu

     MAJ  2021 r.

     DLA KLAS IV i VII

     Opłata za obiady:

     6 dni x 5,00 = 30,00 zł

     Obiady wydawane będą od dnia 17.05.br. do 31.05.2021r. (poniedziałek)

     DLA KLAS V, VI

     Opłata za obiad:

     3 x 5,00 = 15 zł

     Obiady wydawane będą od dnia 24.05., 26.05.,31.05.2021br. Klasa VIII 28.05., 31.05.2021 r.

     Opłata 2x5 zł=10 zł

     Zapłaty przelewem należy dokonać do dnia 14 maja 2021r.

     obiady będą wydawane tylko osobą, które dokonały zaplaty

     Nr konta: 80 1020 4795 0000 9302 0278 5236

     W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny.

    • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkole

     30.04.2021

     Od 4 maja 2021r. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja 2021r. szkoła ma funkcjonować już w trybi stacjonarnym.

     Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

     • Od 4 maja 2021r. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w szkole. 

                Nauka w pozostałych klas IV-VIII do 16 maja 2021r. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość).

     • Od 17 maja 2021r. uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).
     • Od 31 maja 2021r. wszscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkole.
    • Wyniki konkursu „Hasło patriotyczne, którym powinien kierować się młody człowiek”

     27.04.2021

     I miejsce otrzymuje uczeń z klasy 4a za hasło:

     POLSKA

     Ojczyzna
     mą ojczyzną
     będzie zawsze

     i nie oddam jej nikomu
     w czarnej masce.

     Kocham Polskę
     nieskrycie.
     Bo to mój dom,
     troska i życie.

      

     II miejsce otrzymuje uczeń z klasy 6d za hasło:

     Pierwsza w Europie, druga na świecie – co to jest? Czy już Wiecie?

     1791 (tysiąc siedemset dziewięćdziesiąty pierwszy) 3 (trzeci) maja - nie mógł być lepszy!

      

     Konstytucja to nie beka, ważna dla każdego jest człowieka!

     Czy był młokos, czy był dziad – dumny z Polaków był cały świat!

     Dziadów dziedzictwo pielęgnuj, boś nie jest kołek,

     Kto w to nie wierzy, ten jest matołek!

      

     III miejsce otrzymuje uczeń z klasy 5a za hasło:

     BÓG, HONOR, OJCZYZNA

     UFNOŚĆ W PANU BOGU, SZACUNEK DLA PRZODKÓW I MIŁOŚĆ DLA OJCZYZNY

     RODZINA NASZA MAŁĄ OJCZYZNĄ-
     OJCZYZNA NASZĄ WIELKĄ RODZINĄ

     SZANUJMY, SKĄD POCHODZIMY I GDZIE ŻYĆ BĘDĄ NASZE DZIECI

     Gratulujemy wszystkich zwycięzcom konkursu. Nagrody oraz dyplomy będą do odebrania w sekretariacie szkoły po 15 maja.

      

    • Zasady pracy szkoły od 26 kwietnia 2021r. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z klas I-III

     23.04.2021

     Małymi krokami wracamy do stacjonarnej pracy szkoły. Na razie, od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie z klas I-III będą mieli zajęcia hybrydowo, natomiast uczniowie z pozostałych klas IV-VIII, będą się uczyć jak dotychczas - zdalnie. Nie ma również wprowadzonych zmian w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych.

     Zasady nauczania hybrydowego

     Dyrektor szkoły został zobowiązany do tego, aby ustalić harmonogram zajęć w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Aby w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne odbywało się realizowanie zajęć przez każdego ucznia od 26.04.2021 do 29.04.2021r. lekcje będą prowadzone według następującego planu:

     Dnia 26 i 27 kwietnia 2021r. zajęcia w szkole odbywają się dla klas IA, IIA, IIIA natomiast dla klas IB, IIB, IIIB lekcje będą prowadzone zdalnie.

     Dnia 28 i 29 kwietnia 2021r. zajęcia w szkole odbywają się dla klas IB, IIB, IIIB natomiast dla klas IA, IIA, IIIA lekcje będą prowadzone zdalnie.

     W szkole prowadzona będzie również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie oraz dla tych uczniów, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19.

     Przypominamy! Dzień 30 kwietnia 2021r. zgodnie z zatwierdzonym kalendarzem organizacyjnym szkoły na rok 2020/2021 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

     PROŚBA O ZORGANIZOWANIE OPIEKI NAD DZIECKIEM.pdf

     PROŚBA O ZORGANIZOWANIE OPIEKI NAD DZIECKIEM.docx

                                                                                                               Z poważaniem

                                                                                                               Joanna Czyż

    • Program dla szkół

     27.04.2021

     Szanowni Rodzice, 

     mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną oraz wprowadzenie szczególnych obostrzeń w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19 wprowadzone zostały zmiany w realizacji ,,Programu dla szkół"

     Program dla szkół

    • Nauka zdalna przedłużona do 25 kwietnia

     09.04.2021

     Do 25 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie - to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkoły wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej. Nowe zmiany obowiązują od 19 kwietnia do 25 kwietnia.

     Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 19 kwietnia do 25 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły.

     Ponadto w tym okresie, dla dzici klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła organizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

     Karta zapisu na świetlicę

     Przedszkola otwarte od 19 kwietnia

     Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie ponownie otwarte od 19 kwietnia  zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia. 

    • Konkurs na Jajko Wielkanocne

     05.03.2021

     Przedmiotem konkursu jest „Jajko Wielkanocne” wykonane ze styropianu. Wysokość 8 lub 10 cm. Jajko ozdabiamy dowolną techniką i przynosimy do godz. 13:30 do 15 marca 2021r.  do kartonów umieszczonych przy wejściu do szkoły. Jajka przed konkursem poddane zostaną kwarantannie. Po konkursie jajka zostaną wystawione na stoisku misyjnym w kościele p.w.  Św. Krzyża w Szczecinie. Dochód ze sprzedaży prac konkursowych przeznaczony będzie na wsparcie dzieci z Kenii. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 oraz 4-5.

    • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     10.02.2021

     Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego.

     Śwoięto upamiętnia wydarzenia w mieście Dhace (obecnie stolica Bangladeszu), gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu. Oficjalnie rząd Pakistanu ogłosił bengalski językiem urzędowym w 1956 roku, po wielu latach sporów, a 21 lutego to obecnie święto narodowe w Bangladeszu.

     Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń.

     Dlatego powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych (także tych krótszych, takich jak e-mail czy sms).

     W naszej szkole 22 lutego 2021 roku przyłączymy się do obchodów Dnia Języka Ojczystego:

     Klasy 4  - wykonają kolaż ortograficzny i odkodują ukryte informacje

     Klasy 5 – rozwiążą krzyżówki

     Klasy 6 – wezmą udział w konkursie na opowiadanie twórcze inspirowane kartami Dixit

     Klasy 7 – poprawią błędy językowe w zaproponowanych zdaniach.

     Klasy 8 – wezmą udział w quizie lekturowym (Kahoot lub Quizziz)

    • Półkolonie zimowe 2021r.

     18.01.2021

     W czasie ferii zimowych 24 uczniów SP3 uczestniczyło w półkoloniach zimowych odbywających się w naszej szkole.

      

     W programie zajęć były m.in. gry i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej, szukanie skarbów, zajęcia plastyczne, "Mam Talent", zabawy na boisku szkolnym, piesze wycieczki oraz różne konkursy z nagrodami.

     Uczestnicy półkolonii wzięli także udział w przedstawieniu, które specjalnie dla nich zagrali aktorzy teatru "Gwitajcie". Ostatnia atrakcja odbyła się w piątek i była nią zabawa z DJ-em. Na zakończenie wszystkie dzieci, które uczestniczyły w półkoloniach otrzymały dyplom wraz z upominkiem.

     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony tydzień.

     Miło nam było być z Wami w tym czasie.

     Opiekunowie półkolonii

     Nowa galeria Półkolonie zimowe 2021r. została dodana do albumu fotograficznego.

    • Powrót uczniów klas I-III na zajęcia stacjonarne

     15.01.2021

     Drodzy Rodzice!

     Od poniedziałku 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas I – III  wracają do szkoły, do  tradycyjnego nauczania.

     Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo dzieci oczekiwały na przywrócenie zajęć stacjonarnych, na bezpośredni kontakt z nauczycielem, na możliwość rozmowy i zabawy z rówieśnikami, nawet w ograniczonym wymiarze. Dzieci wiedzą już, że sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń - nie wolno przytulić koleżanki na powitanie, dzielić się śniadaniem, pożyczać swoich przyborów, nie wolno wyjść z klasą do kina czy muzeum. Bardzo proszę, przypomnijmy dzieciom dlaczego tak się dzieje. Mówmy w domu i w szkole o konieczności zachowania reżimu sanitarnego i dystansu od innych osób. Wspólnie brzmiący komunikat, przekazywany przez pracowników szkoły i rodziców sprawi, że dzieci będą postępować właściwie. Wsparcie rodziców jest dla dziecka bardzo ważne,a rozmowa pozwoli na ujawnienie ich wahań, lęków i umożliwi zorganizowanie pomocy.

     Od 18 stycznia zarówno dzieci, rodziców i pracowników szkoły obowiązują następujące wymogi i zalecenia dotyczące higieny i bezpieczeństwa:

     • Wejście  do szkoły wyłącznie z osłoną ust i nosa,
     • Mycie i dezynfekcja rąk po wejściu,
     • Poruszanie się w przestrzeniach wspólnych z osłoną ust i nosa,
     • Zachowanie dystansu (co najmniej 1,5 metra),
     • Opiekunowie odprowadzający dzieci nie mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły,
     • Podczas przyprowadzania dzieci opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

     Przypominam zasady organizacji pracy szkoły:

     Organizacja lekcji

     • Każda klasa  ma zajęcia lekcyjne w jednej, wyznaczonej sali,
     • Uczniowie mają stałe miejsca w sali,
     • W celu zachowania dystansu społecznego dzieci z poszczególnych klas wchodzą do szkoły różnymi wejściami i kierują się do wyznaczonych szatni,
     • Zajęcia wychowania fizycznego będą odbywały się przede wszystkim na świeżym powietrzu, w razie konieczności pozostania w budynku – w sali sportowej,
     • Aby uniknąć tłoku przed toaletami podczas przerw, uczniowie mogą chodzić pojedynczo do toalety w czasie lekcji – obowiązuje mycie i dezynfekcja rąk.

     Organizacja przerw

     • Nauczyciel organizuje przerwę w zajęciach zgodnie z potrzebami uczniów, po upewnieniu się, że w miejscu spędzania przerwy nie przebywa inna klasa,
     • W miarę możliwości przerwy mogą być organizowane na świeżym powietrzu,
     • Nauczyciel nadzorujący daną salę lekcyjną pilnuje, aby była ona odpowiednio wywietrzona,
     • Po powrocie z przerwy obowiązuje mycie rąk,
     • Na początku przerwy śniadaniowej i po zjedzeniu posiłku uczniowie myją ręce.

     Organizacja pracy stołówki szkolnej

     • Przed wyjściem do stołówki podczas przerwy obiadowej oraz po powrocie dzieci myją ręce,
     • Do stołówki dzieci udają się pod opieką nauczyciela zgodnie z opracowanym harmonogramem,
     • W stołówce zajmują miejsca zgodnie ze wskazówkami nauczyciela zachowując konieczny dystans,
     • Ze względów sanitarnych w szkole nie ma możliwości zakupu jedzenia i wody. Proszę, aby dzieci przychodziły na zajęcia z zapasem napoju i drugim śniadaniem.

     Organizacja pracy świetlicy szkolnej

     • Świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów klas I – III,
     • W świetlicy uczniowie przestrzegają wszystkich zaleceń dotyczących dystansu społecznego oraz reżimu sanitarnego,
     • Ze wzglądu na duże trudności z zachowaniem reżimu sanitarnego w świetlicy prosimy, aby w miarę możliwości zapewnić opiekę dzieciom przed i po zajęciach szkolnych,
     • W świetlicy uczniowie przestrzegają wszystkich zaleceń dotyczących dystansu społecznego oraz reżimu sanitarnego.

     UWAGA!

     Jeżeli Państwa dziecko wykazuje w domu objawy choroby (gorączka, kaszel, nudności lub ogólne osłabienie fizyczne) zachęcamy, aby pozostało w domu dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich (chorego dziecka, innych uczniów, nauczycieli, obsługi szkoły). Jednocześnie przypominam, że w takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z lekarzem.

     Drodzy Państwo,

     życzę dzieciom udanego powrotu do zajęć, dobrych relacji z rówieśnikami oraz szczerych  rozmów z wychowawcami o ważnych dla nich problemach.

     Życzę także Państwu i uczniom zdrowia, a dzieciom ponadto radości ze wspólnego przebywania i wspólnej nauki.

     Serdecznie pozdrawiam Joanna Czyż

    • Uczniowie klas I-III wracają do nauki w szkole.

     13.01.2021

     Od 18 stycznia 2021r. uczniowie klas I-III wracają do szkoły na zajęcia stacjonarne.

     Powrót uczniów klas I-III do szkoły będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Aby w sposób maksymalny zabezpieczyć zdrowie dzieci, rodziców i pracowników GIS, MEN i MZ przygotował wytyczne. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. 

     Zachęcamy Państwa do zapoznania się z wytycznymi. Powrót do szkoły od 18.01.2021r. klas 1-3 po feriach - wytyczne MEN,MZ i GIS z dn.11.01.2021.pdf

     Uczniowie klas starszych, tak jak do tej pory będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych zdalnie z wykorzystaniem aplikacji MS TEAMS.  Tym samym od 18 stycznia 2021r. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć dla uczniów klas IV-VIII. Lekcje we wszystkich klasach odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem zajęć. Czas trwania jednostki lekcyjnej w klasach I-III wynosi 45 minut, natomiast w klasach IV-VIII około 30-40 minut.

     Opieka w świetlicy szkolnej

     Od poniedziałku 18 stycznia 2021r. szkoła zapewnia funkcjonowanie świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice pracują zawodowo.

     Z poważaniem

     Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Joanna Czyż

      

    • DYŻUR WAKACYJNY - PRZEDSZKOLE

     12.01.2021

     Szanowni Rodzice,

     Czasowe ograniczenie funkcjonowania szkoły w związku z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wymusiło i nadal wymusza dokonywanie zmian w organizacji jej pracy. Aby w sposób maksymalny zabezpieczyć zdrowie dzieci, rodziców i pracowników oddziałów przedszkolnych w szkole oraz, aby ograniczyć przemieszczanie się dzieci pomiędzy przedszkolami, dyżury wakacyjne odbywać się będą wyłącznie w placówkach macierzystych.

     Chęć skorzystania z opieki przedszkolnej w czasie wakacji będziecie Państwo mogli zgłosić bezpośredni w swoim oddziale przedszkolnym w szkole.

     Zasady składania zgłoszeń:

     • do oddziałów przedszkolnych w szkole będą przyjmowane wyłącznie dzieci
      z macierzystej placówki, rodziców pracujących, którzy muszą wrócić do pracy i nie mają możliwości zapewnienia dziecku innej opieki;
     • obowiązkiem rodzica jest dołączyć do zgłoszenia zaświadczenie o zatrudnieniu. Zaświadczenie musi zawierać informację, że rodzic nie przebywa na opiece, urlopie macierzyńskim/rodzicielskim ani wychowawczym. Dyrektor ma prawo zweryfikować podane w zaświadczeniu informacje;              
     • dyrektor informuje rodziców o przyjęciu na dyżur wakacyjny poprzez zamieszczenie listy dzieci w szkole w widocznym miejscu;
     • rodzic ma obowiązek skutecznego poinformowania dyrektora o rezygnacji z przyznanego miejsca  najpóźniej do 12.06.2021 r.
     • dziecko może korzystać z dyżuru wakacyjnego przez okres nie dłuższy niż 4 tygodnie;
     • z wakacyjnej opieki będą mogły skorzystać wyłącznie dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 już uczęszczają do poszczególnych oddziałów przedszkolnych;
     • zainteresowani rodzice będą składać zgłoszenie w sprawie opieki wakacyjnej poprzez „wrzucenie” do urny w szkole wypełnionego druku. Konieczne będzie również podanie  w jakim terminie dziecko będzie przebywało w oddziale z określeniem liczby godzin pobytu;
     • o organizacji pracy w okresie dyżuru wakacyjnego decyduje dyrektor;
     • rodzic nie może odwołać się od decyzji dyrektora w związku z nieprzyjęciem dziecka na dyżur.

     Okres pracy w trybie wakacyjnym trwa od 28 czerwca do 20 sierpnia

     23 sierpnia do 31 sierpnia – przygotowanie przedszkola do rozpoczęcia nowego roku szkolnego

     01 września 2021r. – rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     TERMINY:

     - składanie zgłoszeń na dyżur w terminie od 18.01.2021r. do 29.01.2021r.

     - weryfikacja zgłoszeń w terminie 01.02.2021r. do 12.02.2021r.

     - podanie do wiadomości zakwalifikowanych dzieci w dniu 17.02.2021r.

     Wniosek na dyżur wakacyjny:

     -  Zgłoszenie o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyzur.docx

     -  Zgłoszenie o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyzur.pdf

     - druk złoszenia można również pobrać przy wejściu do budynku szkoły.

      

    • Pomoc psychologiczna – dla uczniów

     30.12.2020
     • Jesteś nastolatkiem?

     • Doświadczasz kryzysu w związku z sytuacją kwarantanny narodowej w okresie ferii?

     • Chciałabyś/-łbyś z kimś o tym porozmawiać?

     Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną dla uczniów z terenu naszej poradni. Osoby, które doświadczają sytuacji kryzysowej z powodu pandemii mogą skorzystać z konsultacji.

     Warunkiem skorzystania z pomocy jest wcześniejsze telefoniczne ustalenie terminu w sekretariacie PPP1 tel. 91 433 30 12 . Konsultacja niepełnoletnich uczniów wymaga zgody rodzica/opiekuna prawnego. Młodzież powyżej 18 r. ż może zgłosić się i uczestniczyć w konsultacjach samodzielnie.

     Istnieje możliwość bezpośrednich spotkań w poradni, rozmów telefonicznych lub wideorozmowy za pośrednictwem Skype’a, Formuła spotkań będzie uzależniona od odgórnych wytycznych w kwestii bezpieczeństwa i sytuacji epidemiologicznej oraz preferencji ucznia.

    • Uwaga! Półkolonia

     16.12.2020

     W związku z pandemią organizatorzy półkolonii w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie zdecydowali o ograniczeniu udziału osób z zewnątrz do minimum. 

     Dlatego też koszty pobytu dziecka ulega zmniejszeniu do kwoty 270 zł.

     Serdecznie zapraszamy!

    • Jasełka w grupie 01

     19.01.2021

     W całej Polsce w okresie od Bożego Narodzenia do święta Matki Boskiej Gromnicznej wystawiane są „Jasełka”.

     Początki jasełek sięgają XIII w., kiedy to Święty Franciszek z Asyżu chcąc zgłębić tajemnicę i atmosferę Bożego Narodzenia postanowił zrobić w skalnej grocie w Greccio lalkę z gałganków. Umieścił ją w żłóbku oraz sprowadził do niej również zwierzęta. W ten sposób chciał przybliżyć nastrój tamtych wydarzeń. Liczni wierni, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym spotkaniu, w śpiewie i modlitwie odkrywali na nowo tajemnicę narodzin Dzieciątka Jezus.

     Idąc śladami św. Franciszka, jego bracia ze zgromadzenia zaczęli przedstawiać sceny religijne w kościołach. W ten sposób jasełka wraz z zakonnikami przywędrowały do Polski.

     Postacie z jasełek grupują się w kilku kręgach: najważniejszy tworzy Święta Rodzina, aniołowie i pasterze, nieopodal stoją biblijni Trzej Królowie; wprowadza się również postacie dodatkowe, jak: Herod, diabeł  i śmierć, dla podkreślenia walki dobra ze złem, życia ze śmiercią.

     Grupa 01 przygotowując się się do radosnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz poznania tradycji bożonarodzeniowych przedstawiła krótki spektakl jasełkowy.

    • Wystawa Adwentowa 2020r.

     14.12.2020

     Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas VI, VII i VIII przygotowywali wystawę ozdób adwentowych. W tym roku również, choć w zmienionej formie. Nie dekorowaliśmy korytarzy naszej szkoły, ale ciężko i z radością pracowaliśmy w domu . Razem z rodziną wykonaliśmy wieńce adwentowe, lampiony i kalendarze adwentowe. Jako nowość piekliśmy pierniki świąteczne. Każdy z nas przekazał paczuszkę pierników dla potrzebujących w ramach współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii św. Krzyża w Szczecinie!
     Oto niektóre prace naszych uczniów!

     Zapraszamy do galerii oraz do prezentacji Wystawa Adwentowa 2020

      

     Zapraszamy do galerii oraz do prezentacji Wystawa Adwentowa 2020

    • Drodzy Rodzice, ogłaszamy nabór chętnych uczniów klas I-IV na półkolonie zimowe. Termin: 11– 15 styczeń 2021r. 

     10.12.2020

     Szanowni Państwo,

     organizowane półkolonie w naszej szkole odbędą się tylko w drugim tygodniu ferii tj. 11-15.01.2021r. Zgodnie wytycznymi MEN, MZ, i GIS dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych. Półkolonie mogą być zorganizowane TYLKO na terenie szkoły. W związku z powyższym uczestnikami półkolonii będą mogły być wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Natomiast Państwo zobowiązani są do zapoznania się z wytycznymi i regulaminem dotyczącym warunków udziału i stosowania zasad obowiązujących podczas półkolonii na terenie szkoły.

     Wytyczne MEN MZ i GIS dla organizatorów półkolonii

     Wytyczne MEN, MZ i GIS dla organizatorów dostępne są również na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej kliknij tutaj>>

     Na cele półkolonii będą przeznaczone: sale świetlicowe, sale dydaktyczne oraz sala gimnastyczna, które zapewnią zachowanie dystansu społecznego. Jedna grupa uczestników półkolonii przebywać będzie w wyznaczonej i stałej sali. Natomiast w grupie może przebywać do 12 uczestników. 

     Półkolonie dotyczą tylko uczniów SP3, którzy deklarują udział w turnusie. Podczas półkolonii zimowych proponujemy:

     - piesze wycieczki do lasu i parku,

     - zabawy ruchowe na ścieżce zdrowia,

     - zabawy i zawody sportowe,

     - zajęcia edukacyjne z animatorem,

     - zabawy muzyczne, dyskoteka,

     - udział dzieci w programie artystycznym „Mam Talent”,

     - zapoznanie z miejscami zabytkowymi Szczecina,

     - zajęcia kreatywne (plastyczne, muzyczne, recytatorskie),

     - dobrą zabawę i wypoczynek!

     Zapisy (e- mail: sp3@miasto.szczecin.pl) przyjmujemy do 18 grudnia 2020 r. do godz. 12:00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasa/szkoła, nr tel. do kontaktu. 

     Karty kwalifikacyjne odebrać można w przedsionku szkoły lub ze strony internetowej.

     Karta kwalifikacyjna uczestnika na półkolonię zimową 2021r. pdf.

     Karta kwalifikacyjna uczestnika na półkolonię zimową 2021r. doc.

     Koszt półkolonii 350 zł za turnus (jeden tydzień). W cenie pobytu wyżywienie (śniadanie + obiad), wynagrodzenie dla wychowawców i kierownika półkolonii, nagrody i upominki oraz warsztaty z animatorem. 

     Wpłaty w wysokości 350  zł przyjmować będziemy wyłącznie w dniach 4-6 stycznia 2021r. (zabrania się dokonywania wpłat w miesiącu grudniu 2020r.). 

     Półkolonie będą organizowane przy zainteresowaniu pozwalającym na utworzenie przynajmniej 2 grup w turnusie!


    • Konkurs plastyczny ,,Wesoły Mikołaj"

     02.12.2020

     Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczny „Wesoły Mikołaj”

     Tym razem do udziału zapraszamy rodziców lub innych dorosłych bliskich dziecku.

     Dotychczas było tak, że rodzice pomagali dzieciom. Teraz niech dzieci pomagają dorosłym. Mamy nadzieję, że wszyscy będzie dobrze bawić się tworząc wspólną pracę. Myślimy, że w trudnych czasach pandemii takie wspólne bycie ze sobą sprawi Wam wiele radości.

     Życzymy owocnej, kreatywnej pracy i wspaniałej zabawy!

     Format i technika pracy dowolne. Prace należy przesłać na adres mailowy sp3szczecin@gmail.com do 10.01.2021r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18.01.2021r. 

                               Wychowawczynie świetlicy szkolnej

    • Zaproszenie na webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” - 03.12 godz. 19:00

     01.12.2020

     Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!

     Drodzy Państwo,

     obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

     Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

     Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.

     Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621

     Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

     Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.

     Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

     Do zobaczenia!

     Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

    • Regulamin konkursu „NASZA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

     30.11.2020

     Informacja o konkursie umieszczona zostaje na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie w dniu 30.11.2020r.
     2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej.
     3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 1-3 oraz 4-5
     4. Nad przebiegiem konkursu czuwa trzyosobowe jury, w którego składzie znajdzie się przewodniczący oraz dwóch członków.
     5. Szopka może być wykonana dowolną techniką i z dowolnych materiałów.
     6. Wymiary szopki nie większe niż: wys. 25 cm, szer. 30 cm, 25 cm.
     7. Szopki wykonują dzieci z pomocą rodzeństwa i rodziców.
     8. Szopki zostają w domach. Uczestnicy konkursu wysyłają zdjęcia gotowej szopki na adres: abidzinska@sp3.szczecin.pl
     9. Termin nadsyłania zdjęć prac: 15 grudnia 2020r. (prace nadesłane po tym terminie nie wezmą udziału w konkursie).

    • Wykrywanie wad i schorzeń narządu wzroku wśród uczniów klas II szkół podstawowych

     26.11.2020

     Szanowni  Państwo,

     Uprzejmie informujemy, że wyniki realizacji programu polityki zdrowotnej Gminy Miasta Szczecin pn. „Wykrywanie wad i schorzeń narządu wzroku wśród uczniów klas II szkół podstawowych”, który w całości finansowany jest ze środków Miasta Szczecin, wskazują, że w latach 2018-2020 w grupie zbadanych dzieci klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Szczecin prawidłowe widzenie rozpoznano u  88,4% dzieci i nieprawidłowe widzenie rozpoznano u  11,6% dzieci.

     W ramach działań informacyjno – edukacyjnych oraz celem przybliżenia tematu związanego z profilaktyką narządu wzroku u dzieci, 3 października 2020 roku odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Wykrywanie wad i schorzeń narządu wzroku wśród uczniów klas II szkół podstawowych”, które odbyło się w formie webinarium, pod tytułem „ Leczenie wad wzroku i profilaktyka krótkowzroczności u dzieci – zadbaj o wzrok Twojego
     dziecka”.

     Celem propagowania dobrych praktyk w zakresie dbania o narząd wzroku powstał film z wydarzenia.

     https://youtu.be/ZNOYbDePEXc

     Film również jest dostępny na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie – www.spsk2-szczecin.pl na podstronie Multimedia (Webinarium „Leczenie wad wzroku i profilaktyka krótkowzroczności u dzieci – zadbaj o wzrok dziecka” - profilaktyki wad wzroku u dzieci (3 października 2020).
     Organizator: II Klinika Okulistyki SPSK-2).

     Koordynator programu

    • Do 29 listopada 2020 roku przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.

     06.11.2020

     Od poniedziałku, 9 listopada 2020 roku zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII naszej szkoły. Wszystkie oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 3 będą funkcjonowały bez zmian.


     Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej nr 3 – do 29 listopada 2020 roku będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym z wykorzystaniem aplikacji MS TEAMS. Lekcje we wszystkich klasach odbywają się zgodnie z planem lekcji. Czas trwania jednostki lekcyjnej wynosi ok. 30 - 40 min.


     Nauka i opieka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkole pozostaje bez zmian.


     Opieka w świetlicy

     Od poniedziałku, 9 listopada 2020 szkoła zapewnienia funkcjonowanie świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

     Wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy szkoły.


     Konsultacje dla zdających egzaminy

     W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych umożliwiamy uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach. Szczegółowy plan działań przekazany zostanie przez wychowawców klas.


                                                                                                   Z poważaniem

                                                                                       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

                                                                                                   Joanna Czyż    • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     06.11.2020

     102 lata temu ziściły się marzenia Polaków. Po 123 latach niewoli wyzwoliliśmy się spod obcej władzy i odzyskaliśmy własne państwo. To był wielki sukces, stanowiący zwieńczenie  starań pokoleń ludzi, którzy ofiarnie i odważnie walczyli o powrót Polski na mapę Europy.

                 Dzisiaj wielka jest rocznica -

                 jedenasty listopada!...

                 Tym, co zmarli za Ojczyznę,

                 hołd wdzięczności Polska składa.                       (L. Wiszniewski  „11 Listopada”)

     10 listopada 2020 r. uczcimy Święto Niepodległości.

     Młodsze dzieci obejrzą krótki (czas - 2,30) film "Józefa Piłsudskiego marzenia o niepodległości Polski"( https://www.youtube.com/watch?v=UZZmMAwTayY ).

     Opowiada on o młodości Józefa Piłsudskiego. Warto zwrócić uwagę na fakt że nasz bohater - zanim został jednym z twórców niepodległego państwa polskiego w 1918 r. - podejmował rożne formy walki o polskość.

     Na zajęciach w starszych klasach uczniowie obejrzą film (czas - 5,3) "Gra o niepodległość"( https://www.youtube.com/watch?v=M55hKTnUbKk ).

     Następnie o g. 11.11 w trakcie lekcji online (w ramach akcji "Niepodległa do hymnu") wspólnie z naszymi wychowankami odśpiewamy "Mazurka Dąbrowskiego".

    • Warsztaty w grupach 0

     06.11.2020

     W piątek 16.10 i w poniedziałek 19.10 w oddziałach przedszkolnych 01,02,03 odbyły się warsztaty geologiczne pod nazawą: "Uwiecznij Amonita". Warsztaty były zorganizowane w ramach XX Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Dzieci przeniosły się do dalekiej przeszłości, dowiedziały się co to są amonity, kiedy występowały. Miały możliwość podziwiania amonitów, jak również wykonały własny odlew amonita w gipsie.

     Zapraszamy do naszej Galerii.

      

    • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

     03.11.2020

     Szanowni Rodzice,

     zgodnie z kalendarzem organizacyjnym na rok szkolny 2020/2021 dni 12-13.11.2020r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych, odbywać się będą zajęcia opiekuńcze. W tych dniach pracuje świetlica szkolna w godzinach 7.00-16.30. Prośbę o zorganizowanie opieki nad dzieckiem w formie podania (do pobrania tutaj) można zgłosić do 09.11.2020r. do godziny 10.00 za pośrednictwem poczty elektornicznej pod adresem sp3@miasto.szczecin.pl lub wrzucając podanie do urny podawczej przy wejściu do budynku B. 

    • Zdalne nauczanie

     27.10.2020

     Szanowni Rodzice, Nauczyciele !

     Zgodnie z komunikatem z dnia 23.10.2020r. od 26 października uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przeszły na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek weszły w życie od soboty, 24 października i obowiązują do niedzieli, 8 listopada 2020. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych funkcjonują bez zmian.

     Podczas nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej nr 3 obowiązuje aplikacja MS TEAMS. Kody dostępu  do aplikacji  zostały przekazane wszystkim uczniom klas I-III i IV – VIII. Lekcje zdalne odbywają się według dotychczasowego planu lekcji. Rzeczywisty czas przebywania dziecka przy komputerze podczas jednostki lekcyjnej nie może przekroczyć 30 minut. Rodzice dzieci, które nie mają dostępu do komputera powinni ten fakt zgłosić wychowawcy klasy. Lekcje w trybie zdalnym są obowiązkowe i jest sprawdzana obecność. Nieobecność ucznia na lekcji należy usprawiedliwić według obowiązujących w szkole zasad.

     Inne ustalenia:

     • świetlica szkolna funkcjonuje według dotychczasowych godzin pracy. Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać wyłącznie dzieci klas I-III.
     • dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas I-III są wydawane posiłki  według dotychczasowego porządku.
     • dokonane opłaty za obiady w klasach IV – VIII, w zależności od rozwoju sytuacji będą przechodziły na kolejne miesiące lub nastąpi zwrot wpłaconych kwot.
     • wszelkie informacje będą przekazywane poprzez stronę internetową szkoły, dziennik elektroniczny Librus, aplikację MS Teams – zebrania z rodzicami.

                                                                                                Dyrektor Szkoły Joanna Czyż

    • Biblioteka szkolna

     26.10.2020

     Szanowni Uczniowie i Rodzice,

                 biblioteka szkolna w obecnej sytuacji (zdalne nauczanie klas 4-8) działa na zasadach obowiązujących od 1 września 2020r. Uczniowie klas 4-8 mogą korzystać z wypożyczalni szkolnej w godzinach pracy dotychczas obowiązujących, zgodnie z ustalonymi procedurami (zakrywanie nosa i ust, dezynfekcja rąk, dwóch uczniów w wypożyczalni, odległość względem siebie 1,5m-2m), wchodzimy od strony boiska.

                   Książki można również zamówić przez aplikację TEAMS i złożyć zamówienie  u p. Małgorzaty Szydłowskiej (nauczyciel-bibliotekarz).

                                                                                                    Zapraszam, Małgorzata Szydłowska.

    • Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej

     23.10.2020

     Zarządzenie nr 17/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 z dnia 23 października 2020 roku.

     Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Joanna Czyż zarządza z dniem 26.10.2020 roku nauczanie zdalne dla klas 4-8 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Szczecinie zgodnie wytycznymi MEN i MZ.

     Klasy 1-3 oraz świetlica będą pracować stacjonarnie w szkole. Nauczanie odbywać będzie się zgodnie z ustalonym do tej pory planem lekcji. Jednostka lekcyjna trwać będzie od 30 do 45 minut, przerwy 10 minut, długa przerwa 20 minut (zgodnie z harmonogramem przerw obecnie obowiązujących).

     Nauczyciele będą pracować w systemie mieszanym:

     1. Nauczyciele uczący w klasach 1-3 w szkole.

     2. Nauczyciele uczący w klasach 4-8 częściowo w szkole częściowo zdalnie.

     3. Nauczyciele prowadzący zajęcia w oddziałach przedszkolnych w szkole.

     Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 26.10.2020 roku.

     Podpisała Dyrektor Szkoły Joanna Czyż

    • Nowe zasady bezpieczeństwa w szkole

     20.10.2020

     Szanowni Państwo,

     strefa żółta – w całym kraju, w której obowiązują dodatkowe nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

              Mając na uwadze powyższe w celu minimalizacji ryzyka, od dnia 19.10.2020r. do odwołania rodzice klas I – VIII oraz oddziałów „0” nie wchodzą na teren szkoły (z wyłączeniem odbioru dziecka).

     Dzieci z grupy „Sowy” doprowadzane są przez rodzica bezpośrednio do sal.

              W celu uzyskania informacji, czy sprawa koniecznie wymaga osobistego stawiennictwa, a także umówienia wizyty, proszę kontaktować się w godzinach pracy szkoły tj. 08.00 – 15.30 z sekretariatem pod nr telefonu 91 487 30 32, bądź z konkretnymi pracownikami szkoły lub wychowawcami poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS.

              Do budynku szkoły mogą wejść wyłącznie osoby, które wcześniej zarezerwowały termin wizyty przez telefon. Na umówioną wizytę należy przyjść bez osób towarzyszących. Osobiste złożenie korespondencji w szkole jest możliwe poprzez wrzucenie do specjalnie przygotowanej urny podawczej, która znajduje się przy wejściu do budynku (bez możliwości potwierdzenia złożenia korespondencji). Jednocześnie zachęcamy do składania korespondencji za pośrednictwem e-maila: sp3@miasto.szczecin.pl

     Z poważaniem Joanna Czyż

      

    • Strefa żółta w Szczecinie – komunikat dla Rodziców

     05.10.2020

     Szanowni Państwo!

     Informuję, że w dniu 3 października 2020 r. weszła w życie zmiana Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1356, z późn. zm.) polegająca na wskazaniu rodzajów obszarów (czerwony/żółty), na których obowiązują dodatkowe ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

     Na podstawie przepisów ww. rozporządzenia „obszarem żółtym” objęto na terenie województwa zachodniopomorskiego miasto na prawach powiatu Szczecin. 

     W związku z powyższym proszę Państwa ponownie o zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 3 - COVID-19 oraz procedurami bezpieczeństwa w oddziale przedszkolnym

     Wszystkie osoby z zewnątrz wchodzące na teren szkoły zobowiązane są do zasłania nosa i ust, używając maseczek ochronnych. Na terenie szkoły mogą przebywać tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych (kaszel, gorączka). 

     Dyrektor szkoły wprowadza zakaz organizacji wyjść grupowych i wycieczek szkolnych. 

     Z poważaniem

     Joanna Czyż

      

      

    • Szkolny konkurs recytatorski

     30.09.2020

     UWAGA!  UCZNIOWIE KLAS 4-8!

     DNIA 21.10.2020r. (ŚRODA) O GODZ. 10.45  ODBĘDZIE SIĘ SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI PT. „JESIEŃ W POEZJI”. KONKURS ODBĘDZIE SIĘ W CZYTELNI SZKOLNEJ.         

     ZGŁOSZENIA PRZYJMUJĄ PANIE M. SZYDŁOWSKA (CZYTELNIA SZKOLNA) I K. POPOWICZ (SALA 37).

                                                                                SERDECZNIE   ZAPRASZAMY!

    • Dzień Uśmiechu

     30.09.2020

     2 października 2020r.  (piątek) obchodzimy w przedszkolu "Dzień uśmiechu".

     Zachęcamy wszystkie przedszkolaki do ubrania się w żółtym kolorze, a także przypominamy, że uśmiech i dobry humor są w tym dniu niezbędne.

    • Rodzicu, przeczytaj nim wyślesz dziecko do szkoły!

     28.08.2020

     Szanowni opiekunowie prawni, drodzy rodzice!

     W dniu 1 września 2020 roku nastąpi długo oczekiwany przez wszystkich powrót dzieci do  szkół.

     W trosce o dobro Nas wszystkich pragnę podzielić się z Państwem  ważnymi informacjami związanymi z tym trudnym dla nas wszystkich czasem. Proszę o uważne przeczytanie mojego listu,
     a następnie o przekazanie treści w odpowiedni sposób swoim dzieciom. Musimy wspólnie przygotować uczniów na powrót do szkoły w innej rzeczywistości. Z wiadomych powodów nie będzie to "płynna kontynuacja" codziennego życia szkolnego. Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń – niemożność spotkania się z przyjaciółmi czy wyjścia do kina. Nastolatkom, którzy dużą wagę przywiązują do swobody, może być trudno to zaakceptować. Tłumaczmy dziecku dlaczego tak się dzieje, wspólnie szukajmy rozwiązań i kompromisów. Największym wsparciem dla dziecka jest rodzic. Większość trudnych sytuacji i emocji jesteście w stanie opanować dzięki wzajemnej rozmowie.

     Ogólne środki higieny i bezpieczeństwa

     • Wchodzenie do szkoły z osłoną ust i nosa, w ten sposób docierając do swojej sali lekcyjnej.
     • Mycie i dezynfekcja rąk po wejściu.
     • Zachowanie dystansu (co najmniej 1 metr).
     • Uaktualnienie w jak najkrótszym czasie Państwa numerów telefonów oraz osób zdeklarowanych do szybkiego odbioru dziecka  w razie potrzeby.
     • Rodzice i osoby towarzyszące bez ważnego powodu nie wchodzą na teren szkoły bez  umówionego terminu.

      

     System organizacji pracy szkoły

      

     • Każda klasa będzie miała przypisana do zajęć salę lekcyjną, wszystkie lekcje danej klasy odbywają się w jednym miejscu, co uniemożliwi kontakt podczas przemieszczania się dzieci
      po szkole między salami. Uczniowie mają stałe miejsca w klasach.
     • Jeżeli w planie jest lekcja informatyki to w miarę możliwości prosimy dać dziecku jednorazowe rękawiczki.

      

     Przepisy w czasie przerwy

      

     • Uczniowie nie wychodzą na korytarz w czasie przerw międzylekcyjnych.
     • W pierwszym okresie szkoły dostęp szatni jest ograniczony. Okrycia wierzchnie zabierane
      są do wyznaczonej sali lekcyjnej przypisanej danej klasie. Uczniowie ograniczają przynoszenie do szkoły rzeczy zbędnych.
     • Uczniowie mogą opuścić klasę tylko w celu wyjścia do toalety - po powrocie z toalety obowiązkowa dezynfekcja rąk.
     • Aby uniknąć "zagęszczenia" przed toaletami podczas przerw, uczniowie mogą chodzić pojedynczo do toalety w czasie lekcji.
     • Nauczyciel nadzorujący daną salę lekcyjną pilnuje, aby była ona odpowiednio wywietrzona.
     • Stołówka szkolna będzie przystosowana do mniejszej liczby uczniów równocześnie z niej  korzystających, poprzez wyznaczenie odrębnych godzin dla uczniów poszczególnych klas.
      W klasach młodszych nauczyciel będzie  decydował  kiedy robi przerwę, więc na obiad klasa może udać się w czasie lekcji.
     • Ponieważ nie jesteśmy w stanie spełnić surowych wymogów higienicznych nie korzystamy z automatów sprzedających. Proszę zaopatrzyć dziecko w wystarczającą ilość jedzenia i picia!

     Na koniec ważny apel:

     Jeżeli Państwa dziecko wykazuje w domu objawy choroby (gorączka, kaszel, nudności lub ogólne osłabienie fizyczne) zachęcamy, aby zostawić dziecko w domu dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich (chorego dziecka, innych uczniów, nauczycieli, obsługi szkoły) oraz pilnej konsultacji
     z lekarzem. Na zakończenie pragnę jeszcze raz przypomnieć, że Państwo jako rodzic możecie wejść
     na tern szkoły w wyjątkowych sytuacjach i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 
     z obowiązkową osłoną ust i nosa. Jak wspomniano na początku, proszę przygotować Państwa dziecko za pomocą rozmowy do głównych "innowacji", które zostały wyjaśnione wyczerpująco w tym piśmie
     i których dziecko może oczekiwać od następnego tygodnia w "nowej rzeczywistości szkolnej", aby powrót do szkoły udał się jak najlepiej.

     Z góry dziękuję za wsparcie i współpracę!

     Z serdecznymi pozdrowieniami dyrektor szkoły Joanna Czyż

      

    • Obiady wrzesień 2020r.

     27.08.2020

     Płatność za obiady w miesiącu WRZESIEŃ 2020 r.

     Obiady wydawane będą od dnia 02.09.br. (środa)

     Opłata za obiady w miesiącu wrzesień  wynosi: 105,00 zł

     21 dni x 5,00 = 105,00 zł

     Opłatę za miesiąc wrzesień należy uiścić  

     do dnia 03.09. 2020 r. przelewem na konto:

     80 1020 4795 0000 9302 0278 5236

     Karty zgłoszenia do pobrania tutajKartę można wydrukować lub pobrać w przedsionku przy wejściu do budynku B. Wypełnioną kartę należy wrzucić do urny podawczej najpóźniej do 1 września 2020r. 

     Osoby, które dokonują wpłaty za obiady gotówką będą mogli wpłacić po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu pod numrem 91 487 41 81.

    • Oddział przedszkolny

     27.08.2020

     Drodzy rodzice!

      

     Nasze przedszkole bardzo serdecznie wita wszystkie dzieci oraz rodziców naszych przedszkolaków. Poniżej przekazujemy garść pierwszych informacji, które pozwolą Państwu przetrwać organizacyjne początki.

     • Przedszkole działa w godzinach 6.30 – 16.30.
     • Rano od 6.30 do 7.30 jest grupa zbiorcza.
     • Dzieci przyprowadzamy do godziny 8.20, gdyż o 8.30 jemy już śniadanko.
     • Pierwszego dnia otrzymają Państwo kartę dziecka, jest ona bardzo ważna, należy ją wypełnić i przynieść następnego dnia do wychowawczyń.
     • Otrzymany w dniu 1 września 2020r. pakiet dokumentów z administracji szkoły należy wypełnić i bezwzględnie wrzucić do urny podawczej (przy wejściu do szkoły) w dniu jutrzejszym (02.09.20.).
     • dnia 1 września 2020r. oddział przedszkolny pracuje w godzinach 6.30-16.30. Dzieci przyprowadzamy do godziny 8.20 (8.30 - śniadanie). Każda grupa przedszkolna zostanie uroczyście powitana przez wychowawców w swojej sali o godzinie 9.00 (powitanie bez udziału rodziców).

      Rodzic przyprowadzający dziecko po raz pierwszy do oddziału przedszkolnego może w okresie adaptacyjnym (4 dni tj. 01.-04.09.2020r.) odebrać dziecko w godzinach wcześniejszych, nie wcześniej jednak niż godzina 12.00. w szczególnych przypadkach wychowawca kontaktuje się bezpośrednio z rodzicem.

      

     Informacje związane z COVID 19

     • Do przedszkola przyprowadzamy tylko dzieci ZDROWE !!!
     • Z dzieckiem do szkoły może wejść tylko jeden opiekun, koniecznie w maseczce.
     • Dzieci na terenie szkoły nie muszą nosić maseczek.
     • Na teren szkoły wnosimy tylko niezbędne rzeczy. Nie przynosimy piórników, przyborów szkolnych, zabawek itp.(jeżeli dziecko ma problem z adaptacją może wnieść niewielką przytulankę).
     • W razie możliwości ograniczmy ilość czasu spędzanego przez dzieci w przedszkolu.
     • W razie wystąpienia niepokojących objawów chorobowych u dziecka są  Państwo zobligowani do szybkiego odbioru dziecka z przedszkola.
     • Do przedszkola dajemy dzieciom picie i „drugie śniadanko”, czyli małą, zdrową przekąskę, którą dzieci zjedzą po południu (nie dotyczy dzieci 3 i 4 letnich). Dzieci 3-4 letnie mogą mieć ze sobą wodę w podpisanej butelce.
     • W zerówce dzieci mają jeszcze zajęcia z języka angielskiego i dla chętnych – religię.
     • Obuwie zmienne obowiązuje od pierwszego dnia.
     • W szatni dzieci muszą mieć ubranka na zmianę, na wypadek, gdyby coś się przydarzyło :)) (bielizna, skarpetki, koszulka spodenki, itp.)
     • Rodziców dzieci 3-4 letnich prosimy o przyniesienie poduszki. Leżakowanie odbywa się między 12.00 a 13.30
     • Ważne: wszystkie rzeczy, które dzieci mają w przedszkolu muszą być podpisane.
     • Raz w miesiącu przynosimy ręczniki papierowe.
     • Raz w semestrze chusteczki higieniczne 100 sztuk.
     • Dwa razy w semestrze chusteczki nawilżane (zalecane antybakteryjne).
     • Wyprawka plastyczna to 60 złotych na semestr–pierwsza wpłata do 5 września, przekazywane w zamkniętej kopercie do wychowawcy.
     • Podpisane podręczniki przekazujemy wychowawcom do końca pierwszego tygodnia.
     • W najbliższym czasie otrzymają Państwo hasła do rejestracji w systemie e przedszkole, za pomocą którego będziemy przekazywać Państwu najważniejsze informacje. Prosimy o regularne sprawdzanie otrzymywanych wiadomości. Do tego czasu najważniejsze informacje będą przekazywane na stronie internetowej szkoły.
     • Przy sali znajduje się tablica ogłoszeń – bardzo ważne jest regularne czytanie informacji tam się pojawiających.

     Drodzy Rodzice – mamy nadzieję, że pierwsze wątpliwości udało nam się rozwiać i pomóc przetrwać najtrudniejsze pierwsze dni. Ze swej strony służymy radą i pomocą każdego dnia.

      

     POWODZENIA

     Wychowawcy grup przedszkolnych

    • Zmiana dziennika elektronicznego

     25.08.2020

     Szanowni Państwo,

     wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w szczecińskich szkołach dokonana zostanie zmiana dziennika elektronicznego na Librus Synergia. W związku z powyższym informuję Państwa, że w naszej szkole też nastąpi zmiana dziennika elektronicznego. Z nowym rokiem szkolnym sukcesywnie przekazywane będą rodzicom i uczniom dane dostępowe (loginy i hasła) do nowego dziennika elektronicznego Librus Synergia.

     Niezbędne informacje dla rodziców publikowane będą dodatkowo na stronach Portalu Edukacyjnego.

     Z poważaniem Joanna Czyż

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     25.08.2020

     Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21  dla uczniów kl. 1a i 1b odbędzie się 1. 09. 2020r. o godz. 9.00 na boisku szkolnym( wersja słoneczna) lub w sali gimnastycznej (wersja deszczowa) – wejście boczne szkoły.

     Mając na uwadze bezpieczeństwo społeczności szkolnej, prosimy o przestrzeganie zasad sanitarno-epidemiologicznych (zachowanie bezpiecznej odległości 1,5-2m oraz użycie maseczek ochronnych).

     W uroczystości dziecku towarzyszyć może tylko jeden opiekun bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

     Dowiedz się więcej...

    • Rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej

     19.06.2020

     Szanowni Państwo,

     lista kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwialifikowanych do klasy I szkoły podstawowej zostanie wywieszona 19 czerwca 2020r. o godzinie 12.00 na drzwiach wejściowych do budnyku B.

     W dniach 19-26.06.2020r. do godziny 15.00 rodzice kandydata składają potwierdzenie woli przyjęcia w formie pisemnego oświadczenia.

     Potwierdzanie woli przyjęcia (dotyczy tylko wniosków)  może odbywać się elektronicznie:  rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia w wersji elektronicznej będąc zalogowanym na swoje konto w systemie (opcja dostępna tylko dla kandydatów zakwalifikowanych) - status kandydata zmienia się automatycznie z „zakwalifikowany” na „przyjęty”. 

     Na stronie naboru w zakładce „Dokumenty” opublikowana jest instrukcja dla rodziców dotycząca elektronicznego potwierdzenia woli przyjęcia dziecka oraz dodano zapis w zakładce „Aktualności”: https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolapodstawowa/aktualnosci . 

     Wzór oświadczenia woli  (PDF) do pobrania dla tych rodziców, którzy wybiorą tradycyjny sposób potwierdzenia woli przyjęcia dziecka i złożą stosowne oświadczenie w szkole. Wzór potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy I szkoły podstawowej.pdf

     W dniu 29 czerwca 2020r. o godzinie 15.00 wywieszona zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. 

    • Półkolonie letnie 2020

     08.06.2020

     Termin 29.06-10.07.2020r.

     Zgłoszenia na półkolonie przyjmujemy tylko wraz z wpłatami  na adres e-mailowy szkoły: sp3@miasto.szczecin.pl i konto PKO BP SA oddział I/Szczecin 80 1020 4795 0000 9302 0278 5236

     Karty udziału w półkolonii będą do pobrania dopiero od 15 czerwca 2020r. (tylko dla dzieci zapisanych).

    • Dyżur wakacyjny oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej

     01.06.2020

     Trwająca epidemia COVID-19  wymusiła zmianę zasad funkcjonowania wielu miejsc i  instytucji w tym przede wszystkim placówek oświatowych. Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadziły zaostrzone zasady bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa zmniejszona została między innymi liczebność poszczególnych grup. Zgodnie z wytycznymi w każdej uruchomionej grupie przedszkolnej, będzie mogło przebywać maksymalnie 12 dzieci. Dodatkowo GIS i MEN zaleca ograniczenie migracji dzieci.

     Aby zapewnić możliwość  skorzystania z opieki podczas wakacji, mimo istniejących ograniczeń, jak największej liczbie dzieci przy jednoczesnym zachowaniu zaostrzonych zasad bezpieczeństwa w czasie trwania epidemii organizujemy dyżury wakacyjne w zmienionych zasadach organizacyjnych.


     Nabór wniosków na dyżur wakacyjny:

     3 – 9 czerwca składanie wniosków drogą mailową

     Do 17 czerwca – powiadomienie rodziców o wynikach kwalifikacji


     Szkoła Podstawowa nr 3, w której funkcjonuje więcej niż  jeden oddział przedszkolny:

     • okres pracy w trybie wakacyjnym trwa od 29 czerwca do 28 sierpnia
     • w oddziale przedszkolnym w okresie od 29 czerwca do 28 sierpnia funkcjonują dwie grupy dyżurne, zgodnie z zaleceniami GIS i MEN do każdej grupy przyjmowanych jest maksymalnie 12 dzieci
     • do oddziału przedszkolnego będą przyjmowane wyłącznie dzieci z macierzystej szkoły, w ten sposób unikniemy migracji dzieci pomiędzy różnymi przedszkolami
     • zgodnie z rekomendacją MEN do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmowane są wyłącznie dzieci rodziców pracujących, którzy muszą wrócić do pracy i nie mają możliwości zapewnienia dziecku innej opieki
     • rodzic składa wniosek drogą mailową na adres szkoły sp3@miasto.szczecin.pl w terminie 3 – 9 czerwca. Kolejność składania wniosków nie jest brana pod uwagę
     • obowiązkiem rodzica jest  dostarczenie (w formie załącznika do wniosku) zaświadczenia o zatrudnieniu oraz  przekazanie skanu wymaganych dokumentów do placówki drogą mailową.
     • dyrektor placówki potwierdza zwrotnym mailem wpływ dokumentów
     • dyrektor informuje drogą mailową o rozstrzygnięciu kwalifikacji na dyżur wakacyjny
     •  oryginał wniosku wraz z zaświadczeniem  rodzic dostarcza pierwszego dnia pobytu dziecka w placówce
     • rodzic ma obowiązek skutecznego poinformowania dyrektora  o rezygnacji z przyznanego miejsca  z 5 dniowym wyprzedzeniem
     • wnioski będą weryfikowane przez dyrektora szkoły bez możliwości odwołania
     • pierwszeństwo podczas przyjęcia na dyżur wakacyjny będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, osób realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa
     • dziecko może korzystać z dyżuru wakacyjnego przez okres nie dłuższy niż 4 tygodnie, w szczególnie uzasadnionych przypadkach można indywidualnie wyrazić zgodę na więcej tygodni
     • dyrektor ma prawo  podjąć decyzję o uruchomieniu oddziału tylko wówczas, gdy liczebność grupy będzie wynosiła nie mniej niż 6 dzieci. Poniżej tej liczby oddział nie zostaje otwarty
     • z wakacyjnej opieki będą mogły skorzystać wyłącznie dzieci, które w roku szkolnym 2019/2020 już uczęszczają do oddziału przedszkolnego
     • zainteresowani rodzice składają wniosek w sprawie opieki wakacyjnej drogą mailową w swoim macierzystym oddziale przedszkolnym. Konieczne będzie również podanie  w jakim terminie dziecko będzie przebywało w placówce z określeniem liczby godzin pobytu
     • w przypadku objęcia kwarantanną rodzica dziecka lub osoby wspólnie zamieszkującej, rodzic zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym dyrektora przedszkola. Objęcie rodzica lub osoby wspólnie zamieszkującej kwarantanną uniemożliwia korzystanie dziecka z opieki w przedszkolu.

     Załączniki:

     1. Wniosek o przyjecie dziecka do przedszkola przerwa wakacyjna


    • Kultura na murach...

     15.05.2020

     Od czasów, kiedy człowiek postawił pierwszą kreskę na ścianie jaskini minęły wieki, a wciąż  tkwi w nas pokusa, by wyrazić swoje emocje, przemyślenia, poglądy na ścianach, tym razem budynków. Czyżby cywilizacja i postęp kultury nie zdołały stłumić pierwotnych instynktów człowieka do wyrażania siebie w różnych przestrzeniach? Chyba nie.

     Zajrzyjcie na stronę podaną w linku i odkryjcie, co na ten temat myślą ósmoklasiści. A może sami wyrazicie swoją opinię?

     https://pl.padlet.com/jmaciejowska31/nh8x0x0vfuo1

    • Otwarcie oddziałów przedszkolnych SP3

     14.05.2020

     Szanowni Państwo,

     zgodnie z zarządzeniem nr 213/20 Prezydenta Miasta Szczecin z dnia 5 maja 2020r. w sprawie wymagań umożliwiających wznowienie funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Szczecin Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczecinie informuje o wznowieniu z dniem 18 maja 2020r. pracy oddziałów przedszkolnych. Już w najbliższy poniedziałek do oddziałów przedszkolnych mogą przyjść te wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie dziecka w czasie obowiązywania zmienionych warunków pracy szkoły. Oddziały przedszkolne pracują w godzinach od 6.30 do 16.30.

     Z poważaniem Joanna Czyż

    • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

     08.05.2020

     Szanowni Państwo,

     w związku z obowiązywaniem stanu epidemii i ograniczeniem funkcjonowania szkół na podstawie §11b ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz.493 z późn. zm.), nie obowiązują terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 określone w Zarządzeniu Nr 2 Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2020 r.

     Wobec powyższego termin 11 maja 2020 r. jako dzień rozpoczęcia rekrutacji elektronicznej i składania wniosków jest terminem NIEAKTUALNYM.

     Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych będzie przeprowadzane w nowych terminach, które określi Minister Edukacji Narodowej /niestety na chwilę obecną terminy, o których mowa wyżej nie zostały jeszcze opublikowane na stronach MEN/.

     Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 (poradnik dla kandydata) wraz z nowym harmonogramem zamieszczone będą na stronie Naboru w zakładce „Dokumenty” po ustaleniu przez Ministra Edukacji Narodowej nowego terminarza postępowania rekrutacyjnego.

     Jednocześnie informuję, że w związku z ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych po raz pierwszy w przypadku rekrutacji do szkół ponadpodstawowych składanie wniosku o przyjęcie do szkoły będzie odbywać się przy wykorzystaniu nowej funkcjonalności systemu Nabór, dzięki której możliwe będzie składanie wniosków oraz zamieszczanie zdjęć/zeskanowanych dokumentów niezbędnych w postępowaniu rekrutacyjnym w pełni elektronicznie /bez konieczności osobistego stawiennictwa w szkole/.

     Zachęcam do śledzenia strony Nabór 2020: https://nabor.pcss.pl/szczecin/szkolaponadpodstawowa/, na której na bieżąco zamieszczane będą informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

     Z poważaniem Joanna Czyż

    • Zdalne nauczanie

     06.05.2020

     Szanowni Państwo!

     W związku z wydłużeniem okresu kształcenia na odległość oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców od dnia 06.05.2020r. lekcje wychowawcze odbywać się będą z wykorzystaniem usługi internetowej zawierającej zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej – Microsoft Teams. Wychowawcy klas IV - VIII otrzymali już loginy, hasła dostępu oraz instrukcję logowania dla uczniów. Wychowawcy klas I-III otrzymają wkrótce. Proszę rodziców o pomoc w rejestracji do aplikacji. Kształcenie na odległość w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie odbywać się będzie w oparciu o aplikację Microsoft One Note (tak jak dotychczas) i aplikację Microsoft MS Teams. Wymienione aplikacje wzbogacą metody i formy kształcenia na odległość.

     Od 11 maja 2020 planujemy w oparciu o aplikację Microsoft MS Teams zajęcia z innych przedmiotów, które będą odbywały się w wymiarze 1 godziny tygodniowo i konsultacji. Czas trwania  lekcji on-line do 30 minut. Zajęcia rozpoczynać się będą według planu dzwonków obowiązujących w szkole i według harmonogramu przedstawionego w późniejszym terminie. Przypominam, że nagrywanie i wykonywanie zdjęć podczas lekcji online, udostępnianie linków osobom trzecim, zamieszczanie swoich materiałów bez zgody nauczyciela jest zabronione.

                                                                                         Dyrektor szkoły Joanna Czyż

    • Terminy egzaminu ósmoklasisty

     24.04.2020

     Egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 16 do 18 czerwca. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia. Informacje dostępne na stronie men.gov.pl

    • iDziennik

     26.03.2020

     Szanowni Państwo,

     w związku z przeciążeniem iDziennika udostępniliśmy dla Państwa nowe narzędzie, w celu usprawnienia komunikacji z Państwem i dziećmi. Zapraszamy do zakładki Nauczanie zdalne.

                                                                                                                      Z poważaniem

                                                                                                                       Joanna Czyż

    • Komunikat MEN i CKE w sprawie próbnego egzaminu ósmoklasisty

     26.03.2020

     Szanowni Państwo,

      

     Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacytjtne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych, który odbędzie się od 30.03.2020r. do 01.04.2020r.

      

     Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

     ·      30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

     ·       31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

     ·       1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

      

      Powyższa informacja jest opublikowana również na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

      

                                                                                                  Z poważaniem

                                                                                                  Joanna Czyż

    • Zajęcia zdalne

     24.03.2020

     Szanowni Państwo,

     od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r. prowadzimy zajęcia zdalne. Informujemy, że ramy czasu pracy nie są sztywne. Każde dziecko dostosuje tempo i organizację swojej pracy do możliwości własnych i organizacyjnych. Zajęcia nie będą odbywać się w formie online (np. wideokonferencje). Każdy nauczyciel na bieżąco będzie przesyłać uczniom i rodzicom wiadomości o tym, jak ma przebiegać praca uczniów, jakie materiały będą wykorzystywane na konkretnej lekcji (ewentualne kody dostępu, loginy, linki itp.) oraz jak uczniowie mają przekazywać nauczycielom informację zwrotne.

    • Rekrutacja do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej.

     16.03.2020

     Szanowni Państwo,

     w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych z dniem 16.03.2020r. do 25.03.2020r. wejście wewnętrzne na teren szkoły zostaje zamknięte.

     Proszę o przesyłanie  wniosków do przedszkola oraz zgłoszeń i wniosków do klasy pierwszej w postaci skanu bądź zdjęcia na adres mailowy szkoły: sp3@miasto.szczecin.pl lub pozostawnie dokumentów w urnie rekrutacyjnej w godzinach 8.00-15.00 od poniedziałku do piątku.

     Orginał wniosku wraz z załącznikami należy dostarczyć do placówki w formie papierowej, w terminie 5 dni roboczych od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.

     Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie drogą telefoniczną pod numerem 91 487 30 32 lub mailową: sp3@miasto.szczecin.pl.

     Pod koniec tygodnia zostanie również uaktywniona aplikacja w systemie elektronicznego naboru, przez którą będzie można przesyłać dokumenty do placówki pierwszego wyboru.

      

     Za utrudnienia przepraszamy.

    • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

     11.03.2020

     Od 12 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 3 zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie oddziały przedszkolne i szkoła nie będzie prowadziła zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

     Nauczycielu, Rodzicu, Uczniu,

     • zajęcia w Twojej szkole, oddziale przedszkolnym, będą zawieszone na 2 tygodnie;  
     • 12 i 13 marca br. to dni, w których w oddziałach przedszkolnych i szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (w tych dniach przychodzą do szkoły i oddziałów przedszkolnych dzieci dla których rodzice jeszcze nie zorganizowali opieki);
     • od poniedziałku, 16 marca br. dzieci i uczniowie nie przychodzą do oddziałów przedszkolnych i szkoły. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;
     • przez pozostawienie dzieci w domach proszę rozumieć, że są one objęte kwarantanną, nie wolno się im przemieszczać środkami komunikacji miejskiej w miejsca publiczne, sklepy, centra handlowe, kawiarnie, kina itd.;
     • proszę nie traktować tego czasu jako ferie i nie organizować swoim dzieciom wyjazdów;
     • uczniów klasy 8A i 8B informujemy, że mają obowiązek korzystania z powtórkomatu (MATLANDIA), nauczyciele matematyki będą kontaktować się i sprawdzać zadania;
     • uczniów klas ósmych informujemy również, że nauczyciele języka polskiego i języka angielskiego za pośrednictwem iDziennika, będą kontaktować się z Wami i organizować powtórzenie materiału do egzaminu ósmoklasisty;
     • informujemy wszystkich uczniów, że nie jest to czas wolny od nauki, należy go wykorzystać na powtórzenie materiału z różnych przedmiotów i nadrobienie zaległości.

     Rodzicu,

     • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca 2020r. W oddziałach przedszkolnych i szkole 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
     • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
     • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
     • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
     • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
     • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

     Uczniu,

     • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
     • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
     • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
     • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

     Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

     Zachęcam nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie proszę o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

     Rekomenduję wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

     • dziennik elektroniczny;
     • strona internetowa szkoły, przedszkola;

     Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnione są e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

     Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

     • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
     • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. 

     Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

     Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

     Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.

     Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

     Z poważaniem Joanna Czyż

    • Dzielnicowy Przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego

     06.03.2020

     29 lutego 2020r. w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Wawrzyniaka 5 odbył się Dzielnicowy Przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Amatorski Ruch Artystyczny (ARA).

     W konkursie wzięło udział pięć uczennic z naszej szkoły:

     Maria Iwańska i Zofia Goch z klasy 4a, Ada Jóźwiak z klasy 2b, Zofia Stawińska z klasy 3b, która zdobyła wyróżnienie i została zaproszona na warsztaty teatralne oraz Hanna Walas z klasy 2a, która została laureatem konkursu. 14 marca Hania weźmie udział w przeglądzie miejskim  w Zamku Książąt Pomorskich.

                           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Akcja charytatywna

     05.03.2020

     Samorząd Uczniowski, wychowawca klasy 5d oraz jej uczniowie organizują zbiórkę artykułów higienicznych na rzecz szczecińskiego hospicjum.

     Zachęcamy do przynoszenia do sali nr 6 podarunków. Akcja trwa do końca marca.Ponadto uczniowie będą przechodzić po salach lekcyjnych w poniedziałki, czwartki i piątki w celu zebrania artykułów.

     Marta Koniarska - organizator akcji

    • Zimowisko 2020!

     15.02.2020

     WAŻNE!!! PÓŁKOLNIE ZIMOWE 2020

     Drodzy Rodzice,

     ogłaszamy nabór chętnych uczniów klas I-IV na półkolonie zimowe. Termin: I turnus 10 – 14 lutego 2020r. oraz II turnus 17-21 lutego 2020r. 

     Pierwszeństwo mają uczniowie SP 3, którzy deklarują udział w obu turnusach. Przy kandydatach spoza szkoły pierwszeństwo ma rodzeństwo naszych uczniów, w następnej kolejności uczniowie kl. I-IV szkół podstawowych.

     Zapisy (e- mail: sp3@miasto.szczecin.pl lub renata.bidzinska@wp.pl ) przyjmujemy do 19 grudnia 2019 r. do godz. 12:00. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko dziecka, klasa/szkoła, nr tel. do kontaktu. 

     Karty kwalifikacyjne odebrać można w sekretariacie szkoły. Koszt półkolonii 160 zł za turnus.

     Wpłaty w wys. 160 zł./turnus przyjmować będziemy wyłącznie do 10 stycznia 2020 r.

     po zakwalifikowaniu zainteresowanych na podstawie analizy kart kwalifikacyjnych. 

     Półkolonie będą organizowane przy zainteresowaniu pozwalającym na utworzenie przynajmniej 2 grup w danym turnusie!!!

    • Zimowa przerwa świąteczna

     15.02.2020

     Przypominamy, że od 23 grudnia 2019r. do 31 grudnia 2019r. trwa zimowa przerwa świąteczna.

     Dnia wolne od zajęć dydaktycznych:

     23.12.2019r.

     27.12.2019r.

     30.12.2019r.

     02.01.2020r.

     03.01.2020r.

     W tym czasie świetlica czynna w godzinach 7.00-16.00

     Zapisy do 17 grudnia 2019r. Wnioski do pobrania w świetlicy szkolnej oraz sekretariacie szkoły.

    • Bądź sprawny jesienią

     15.02.2020

     Jak co roku w naszym przedszkolu odbędzie się turniej sprawnościowy dla przedszkolaków z przedszkola nr 10, przedszkola nr 20 oraz przedszkola nr 74.

     Już 26 listopada 2019r. nasze zmagania rozpoczniemy o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w Szczecinie.

    • Święto Komsji Edukacji Narodowej

     15.02.2020

     14 października 2019r. Poniżej harmonogram dnia:

     8.00-10.00 - zajęcia z wychowawcą klasy I-III

     10.00-10.30 - Uroczysta Akadaemia na sali gimnastycznej klasy I-III

     10.40-12.00 - zajęcia z wychowawcą klasy I-III

     10.00-11.00- zajecia z wychowawcą klasy IV-VIII

     11.00-11.45 - Uroczysta Akademia na sali gimnastycznej klasy IV-VIII

     Przerwa obiadowa

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • sp3@miasto.szczecin.pl
   • 091 487 30 32
   • ul. Władysława Reymonta 23 71-276 Szczecin
   • Sekretariat czynny w godzinach: od poniedziałku do piątku 08.00-15.00
  • Logowanie

 • Librus Synergia