• Konkurs „Hasło patriotyczne, którym powinien kierować się młody człowiek”

• XV edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Trzymaj Formę!

• Bieg po zdrowie

• Bieg po zdrowie to nowy program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

19 maja uczniowie naszej szkoły z klasy IVa wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego ,,Bieg po zdrowie. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz zapobieganie zjawisku sięgania po papierosy przez młodych  ludzi.

Koordynator Promocji Zdrowia Sp3

• Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego.

Śwoięto upamiętnia wydarzenia w mieście Dhace (obecnie stolica Bangladeszu), gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu zginęło podczas pokojowej demonstracji, w trakcie której domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu jednego z dwóch języków urzędowych w Bengalu Wschodnim, należącym wówczas do Pakistanu. Oficjalnie rząd Pakistanu ogłosił bengalski językiem urzędowym w 1956 roku, po wielu latach sporów, a 21 lutego to obecnie święto narodowe w Bangladeszu.

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Język ojczysty to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń.

Dlatego powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie przez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych (także tych krótszych, takich jak e-mail czy sms).

W naszej szkole 22 lutego 2021 roku przyłączymy się do obchodów Dnia Języka Ojczystego:

Klasy 4  - wykonają kolaż ortograficzny i odkodują ukryte informacje

Klasy 5 – rozwiążą krzyżówki

Klasy 6 – wezmą udział w konkursie na opowiadanie twórcze inspirowane kartami Dixit

Klasy 7 – poprawią błędy językowe w zaproponowanych zdaniach.

Klasy 8 – wezmą udział w quizie lekturowym (Kahoot lub Quizziz)

• Narodowe Czytanie

• W dniu 4 września 2020r. w naszej szkole odbędzie się Narodowe czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku czytać będziemy utwór pt. ,,Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Narodowe czytanie - list Prezydenta

• Kultura na murach...

• Od czasów, kiedy człowiek postawił pierwszą kreskę na ścianie jaskini minęły wieki, a wciąż  tkwi w nas pokusa, by wyrazić swoje emocje, przemyślenia, poglądy na ścianach, tym razem budynków. Czyżby cywilizacja i postęp kultury nie zdołały stłumić pierwotnych instynktów człowieka do wyrażania siebie w różnych przestrzeniach? Chyba nie.

Zajrzyjcie na stronę podaną w linku i odkryjcie, co na ten temat myślą ósmoklasiści. A może sami wyrazicie swoją opinię?

• Dzielnicowy Przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego

• 29 lutego 2020r. w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przy ul. Wawrzyniaka 5 odbył się Dzielnicowy Przegląd Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Amatorski Ruch Artystyczny (ARA).

W konkursie wzięło udział pięć uczennic z naszej szkoły:

Maria Iwańska i Zofia Goch z klasy 4a, Ada Jóźwiak z klasy 2b, Zofia Stawińska z klasy 3b, która zdobyła wyróżnienie i została zaproszona na warsztaty teatralne oraz Hanna Walas z klasy 2a, która została laureatem konkursu. 14 marca Hania weźmie udział w przeglądzie miejskim  w Zamku Książąt Pomorskich.

• Dzień bezpiecznego Internetu

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.

• Podziękowanie za udział w zbiórce

• Podziękowanie dla naszych uczniów za udział w zbiórce dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

• Podziękowanie za udział w akcji ,,Szkoła pamięta"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod nazwą ,,Szkoła pamięta". Akcja miała na celu uczczenie pamięci naszych bohaterów.

• Szkoła do hymnu

• W piątek 8 listopada 2019 roku o godzinie 11.11 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięknej akcji ,,Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach. Akcja ,,Szkoła do hymnu" została zorganizowana z inicjatywy ,,rekord dla NIepodległej".