• Wyprawka dla ucznia pierwszej klasy

• 21.06.2021 14:05
      •

PODRĘCZNIKI:

Wielka Przygoda wydawnictwa Nowa Era jest darmowym podręcznikiem dla pierwszoklasistów

•

W edukacji wczesnoszkolnej warunkiem postępów w nauce jest odpowiedni rozwój emocjonalno-społeczny dziecka i jego motywacja. Chodzi o to, by dziecko chciało pracować i podejmować wyzwania.

Seria Wielka Przygoda to rozwiązania dostosowane do potrzeb współczesnego ucznia i oczekiwań nauczyciela – progresywna struktura, angażująca matematyka i walory literackie tekstów pomogą skutecznie przygotować uczniów do wyzwań w klasie 4. Zastosowane zostały praktyczne i ciekawe rozwiązania w podręcznikach oraz wsparcie w obudowie dydaktycznej. Materiał zawarty w podręcznikach umożliwia uczniom budowanie własnej wiedzy poprzez zdobywanie nowych doświadczeń, okazje do stawiania hipotez czy możliwość dociekania.

• Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności: czytanie sylab oraz wyrazów, czytanie prostego tekstu z poznanych liter z kolorystycznym podziałem na sylaby, czytanie trudniejszego tekstu z poznanych liter oraz czytanie tekstu z literami jeszcze niewprowadzonymi.
        • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.
        • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.
        • Stopniowo i okazjonalnie wprowadza ucznia w świat nauki o języku.
        • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.
        • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.
        • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – W świecie przyrodyW laboratoriumŚwiat jest ciekawy!
        • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.
        • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.
        • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.
        • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.
        • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.
        • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”.
        • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

Podręcznik zintegrowany Wielka Przygoda

Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych  „Wielka Przygoda” wyd. Nowa Era uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece i otrzymają je po 1 września 2021r. Otrzymane podręczniki trzeba będzie obłożyć w przeźroczystą okładkę (bez taśmy klejącej) oraz podpisać. Po realizacji materiału zawartego w podręcznikach zwracamy książki do biblioteki szkolnej.

PRZYBORY:

• piórnik: 2 miękkie ołówki, kredki ołówkowe, kredki bambino, klej w sztyfcie – 4 szt. (np: Magic, Profice, Glue Stick), nożyczki o zaokrąglonych ”bezpiecznych końcach”, linijka max. 15 cm, temperówka, dobrej jakości gumka do ścierania.
        • teczka na gumkę A4
        • zeszyt w kratkę ok. 4 szt.

Ponadto:

• strój gimnastyczny: biała koszulka bez nadruków, sportowe krótkie spodenki, obuwie sportowe typu „halówki” (najlepiej wiązane, dobrze trzymające stopę na białej lub jasnej podeszwie);
        • obuwie zamienne, worek (najlepiej z nieprzemakalnego materiału, który szybko wysycha; wymiary worka takie, aby swobodnie można było włożyć obuwie zimowe).

Uwaga! Koszulki, spodenki, buty i worki  powinny być podpisane.

ŚWIETLICA SZKOLNA

• Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 7.00 – 17.00.
        • Świetlica jest przeznaczona w pierwszej kolejności dla dzieci rodziców pracujących. W świetlicy mogą przebywać dzieci oczekujące na obiady oraz na inne zajęcia dodatkowe.
        • Rodzice odbierają dzieci za pomocą interkomu ze świetlicy szkolnej. Odbierać dzieci mogą również inne osoby wskazane na piśmie (w karcie zapisu, w zeszycie informacji lub na dodatkowej kartce). Dziecko może samo wracać do domu za zgodą rodziców (taka zgoda powinna być wyrażona w karcie zapisu).
        • Wychowawcy powinni być poinformowani o każdej zmianie w odbiorze dziecka.
        • Świetlica pracuje według tygodniowych tematów, opracowanych przez wychowawców (jest to zgodne z porami roku oraz przypadającymi świętami).
        • W świetlicy organizowane są różne konkursy. Kiedy jest sprzyjająca pogoda dzieci spędzają czas na świeżym powietrzu.

• Wróć do listy artykułów

• Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczecinie